top of page
Цікаві факти про клітини людського організму
Вас вітає дослідницька група 6-а класу Вугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3
Ми хочемо вам розповісти
Клітина людського мозку може зберігати в п’ять разів більше інформації, ніж будь-яка енциклопедія. Наприклад, під час народження в мозку дитини знаходиться до 14 млрд клітин, вони не збільшуються з ростом дитини, навпаки після 25 років кожен день їх кількість зменшується на 100 000. Вже достеменно відомо, що за хвилину в мозку людини «гине» до 70 клітин. Не так давно вчені зробили відкриття, що клітини мозку можуть відновлюватися, що дозволить їм лікувати багато хвороб. Раніше ж вважалося, що мозок починає «всихати» після 45-50 років.
Клітина людини – це своєрідний невеликий організм, який розмножується і живе взаємодіючи з такими ж організмами. Завдяки їхній взаємодії людина живе, утворюється тканина, яка необхідна для формування органів. Варто відзначити, що всі клітини абсолютно не відрізняються, хоч у кожної своя роль. Клітина складається з ядра, в оточенні цитоплазми, після неї розташовується тонка мембрана, що служить оболонкою. У цитоплазмі знаходиться величезна кількість поживних речовин, ядро володіє ДНК, де і знаходиться вся інформація про людину.
Кожна людина півгодини свого життя буває однією-єдиною клітиною. Найбільша клітина людини – яйцеклітина, а найменша – сперматозоїд. Кожну хвилину в людському тілі помирає 3 000 000 клітин. Кожен день організм дорослої людини виробляє 300 млрд нових клітин.
Існує думка, що клітини не відновлюються, це правда, але є й цікаві факти в історії людства, коли клітини переживали своїх господарів. Так, в 1951 році померла Генрієтта Лакс (США) у віці 31 року. Але, її клітини досі живі, під час життя у Генрієтти взяли для проби клітину, в якій була відсутня 11-я хромосома. Це була своєрідна помилка природи, але в підсумку саме ця помилка стала великим проривом в медичних дослідженнях. Дана клітина розмножується набагато швидше звичайної, вона може жити десятиліттями в морозильній камері і в будь-яких лабораторних умовах. На основі клітини Генрієтти Лакс була розроблена вакцина від поліеміліта.
bottom of page